I Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Tomaszowskiego

Minionej soboty w Powiatowym Centrum Animacji Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim odbył się I Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Tomaszowskiego. Turniejowe zmagania KGW rozegrano w sześciu kategoriach. Konkurencja kulinarna poświęcona była pierogom przyrządzonym z wykorzystaniem darów jesieni. W kolejnej kategorii organizatorzy poprosili uczestników o przygotowanie widokówki edukacyjnej, której celem było atrakcyjne zaprezentowanie walorów przyrodniczych bądź kulturalnych gminy reprezentowanej przez gospodynie. Trzecia kategoria to kreacje inspirowane modą ludową z regionu. W tej kategorii komisja konkursowa brała pod uwagę pomysł, technikę wykonania i funkcjonalność. Pod hasłem „Powiat Tomaszowski z przymrużeniem oka” kryły się zmagania wokalne, w których wykonano piosenkę do własnego podkładu muzycznego. Kategoria sprawnościowa – „Kobieta do tańca i do różańca” wymagała od uczestników umiejętności wykorzystywanych w życiu codziennym mianowicie należało ubić sztywną pianę z jednego białka oraz zawiązać krawat :) Ostatnia kategoria – taniec ludowy – Oberek, okazał się zwycięską konkurencją dla naszych wybornych tancerzy. Pani Bogumiła Gwiazdowicz i pan Karol Szydłowski w Oberku nie mieli sobie równych a tradycyjny strój ludowy dodatkowo cieszył oko widza. Za wykonany taniec reprezentanci Czerniewic otrzymali nagrody rzeczowe. Punktacja uzyskana w I Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Tomaszowskiego ostatecznie zapewniła delegatom z Czerniewic drugie miejsce, za które przyznano statuetkę, dyplom oraz nagrodę finansową. Impreza zakończyła się degustacją gminnych specjałów, wymianą przepisów i wspólną zabawą.

ZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcie