03.04.2017 Drukuj

Zwycięska palma wielkanocna

Okazję do poczynienia wcześniejszych przygotowań do Świąt Wielkanocnych miały mieszkanki naszej gminy, które zgłosiły swój udział w XIV Powiatowym Konkursie Palm i Pisanek Wielkanocnych w gminie Będków. Wtym roku odbył się on 1 kwietnia w budynku Domu Kultury w Będkowie.

W rywalizacji konkursowej wzięły udział reprezentacje 10 gmin powiatu tomaszowskiego. Komisja konkursowa pod przewodnictwem etnografa Michała Pająka przyznała I miejsce w kategorii palma nowoczesna dla KGW Strzemeszna, które w tym roku reprezentowało naszą gminę. Czas oczekiwania na werdykt jury uprzyjemniały występy zespołów Fajne Babki i Ludowiacy od Będkowa. Zwycięzcy i pozostali uczestnicy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez starostę powiatu tomaszowskiego oraz pamiątkowe dyplomy.

Po części oficjalnej wszyscy uczestnicy konkursu zostali zaproszeni przez organizatorów na poczęstunek.

ZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcie

Wystawa gołębi