Aktualności
03.04.2017 Drukuj

Zwycięska palma wielkanocna

Okazję do poczynienia wcześniejszych przygotowań do Świąt Wielkanocnych miały mieszkanki naszej gminy, które zgłosiły swój udział w XIV Powiatowym Konkursie Palm i Pisanek Wielkanocnych w gminie Będków. Wtym roku odbył się on 1 kwietnia w budynku Domu Kultury w Będkowie.

W rywalizacji konkursowej wzięły udział reprezentacje 10 gmin powiatu tomaszowskiego. Komisja konkursowa pod przewodnictwem etnografa Michała Pająka przyznała I miejsce w kategorii palma nowoczesna dla KGW Strzemeszna, które w tym roku reprezentowało naszą gminę. Czas oczekiwania na werdykt jury uprzyjemniały występy zespołów Fajne Babki i Ludowiacy od Będkowa. Zwycięzcy i pozostali uczestnicy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez starostę powiatu tomaszowskiego oraz pamiątkowe dyplomy.

Po części oficjalnej wszyscy uczestnicy konkursu zostali zaproszeni przez organizatorów na poczęstunek.

ZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcie
Dział Obywatel.gov.pl
Dział Biznes.gov.pl
Dział rpo.lodzkie.pl
Dział Czystrze powietrze