Zmiany w lokalnym transporcie drogowym

Gmina Czerniewice w dniu 26.04.2018 roku zawarła z Przedsiębiorstwem Komunikacji Samochodowej w Tomaszowie Mazowieckim umowę na świadczenie usług w zakresie lokalnego transportu zbiorowego na terenie Gminy Czerniewice.

Usługa polega na wykonywaniu dwóch kursów dziennie (porannym i popołudniowym – zgodnie z rozkładem jazdy) na linii komunikacyjnej Tomaszów Mazowiecki – Czerniewice – Chociw, od przystanku komunikacyjnego Czerniewice Centrum do przystanku komunikacyjnego Chociw nr 10 i z powrotem.

Kursy na przedmiotowym odcinku będą wykonywane w dni robocze od poniedziałku do piątku.
Umowa zawarta jest na czas określony tj. od 1 maja 2018 roku do 31.12.2018 r.

Zawarcie umowy jest konsekwencją wystąpienia zakłóceń w świadczeniu usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego na terenie gminy Czerniewice, polegających na wygaśnięciu mocą decyzji Marszałka Województwa Łódzkiego zezwolenia na wykonywanie regularnych przewozów osób w krajowym transporcie drogowym na linii komunikacyjnej Tomaszów Mazowiecki – Chociw – Rawa Mazowiecka.