Wizyta w Kleszczowie

Gmina Kleszczów jest najbogatszą gminą w Polsce. Nazywa się ją "polskim Kuwejtem" ze względu na bogactwo, które pochodzi spod ziemi. Jej dochód stanowią głównie podatki z kopalni węgla brunatnego i elektrowni Bełchatów. 6 kwietnia przedstawiciele naszego Urzędu Gminy, radni i sołtysi udali się tam z wizytą. Delegacja z gminy Czerniewice została powitana przez Sławomira Chojnowskiego – wójta gminy Kleszczów i Michała Szatana – inspektora ds. promocji. Uczestników wyjazdu zapoznano z prezentacją obrazującą etapy rozwoju gminy Kleszczów i jej obecną sytuację, a podczas wyjazdu w teren obejrzano: Gminny Ośrodek Kultury w Kleszczowie i strefę przemysłową, a na zakończenie odwiedzono Solpark Kleszczów, czyli obiekt sportowo-konferencyjny będący największą inwestycją zrealizowaną przez gminę Kleszczów.

ZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcie