20.10.2017 Drukuj

Umowa na rewitalizację podpisana

Zdjęcie główne

Gmina Czerniewice uroczyście podpisała umowę na dofinansowanie projektu pn. „Stworzenie przyjaznej przestrzeni publicznej w miejscowości Czerniewice, z wykorzystaniem zespołu obiektów starej gminnej spółdzielni, jako głównego miejsca integracji mieszkańców gminy”. Sygnowanie dokumentu odbywało się  na terenie byłej gminnej spółdzielni w towarzystwie wicemarszałka województwa łódzkiego, Dariusza Klimczaka oraz członka zarządu, Joanny Skrzydlewskiej. Projekt dofinansowano w kwocie 2 365 675,54 zł. Prace rozpoczną się wiosną przyszłego roku, natomiast zakończą w 2019.

W ramach inwestycji planuje się m.in.:

• przebudowę budynku dawnej rozlewni z zachowaniem charakterystyki obiektu;
  • rozbudowę obiektu garażowego;
  • poprawę spójności estetycznej;
  • wytyczenie nowej drogi dojazdowej wraz ze stanowiskami postojowymi dla użytkowników terenu;
  • poszerzenie oferty sportowo-rekreacyjnej: rozbudowa placu zabaw i siłowni zewnętrznej, budowa skate parku;
  • nasadzenie roślinności ozdobnej, montaż ławek i koszy na śmieci;
  • budowę oświetlenia terenu;
  • wytyczenie alejek dla rolkarzy i deskarzy.

Po podpisaniu umowy, jej sygnatariusze udali się do drewnianego kościoła w Czerniewicach, przy którym od 2016 roku prowadzone są prace konserwatorskie, odwiedzili budynek Zespołu Szkół i Przedszkola w Czerniewicach po przeprowadzonej termomodernizacji oraz zagospodarowany teren dawnego cmentarza ewangelickiego w Dąbrówce. Sprawdzili również stan wykonania ostatnio przebudowanej drogi gminnej Lechów – Dąbrówka – Wielka Wola (odcinek Lechów – Dąbrówka), która była współfinansowana z budżetu Województwa Łódzkiego.

Fot. Józef Michalik

ZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcie