Podsumowanie działalności OSP za 2017 rok

Zdjęcie główne

W sobotę, 10 lutego zakończono zebrania sprawozdawcze w trzech jednostkach Ochotniczej Straży Pożarnej, zlokalizowanych na terenie gminy Czerniewice. Pierwsze ze spotkań odbyło się 20 stycznia w OSP Czerniewice, następnie 3 lutego w OSP w Strzemesznie i ostatnie w OSP Chociw. Podczas zebrań złożono sprawozdania z działalności OSP za 2017 rok, a w trakcie dyskusji zgłaszano sprawy z zakresu zakupu sprzętu pożarniczego i modernizacji obiektów w których działają jednostki. W składzie zarządów nie było żadnych zmian.

W 2017 roku dla jednostek OSP z terenu gminy Czerniewice zakupiono sprzęt i wykonano remonty za kwotę prawie 270 000 zł. Wśród tych wydatków jest zakup lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego marki Ford dla OSP Czerniewice za prawie 200 000 zł oraz nowo wyremontowane pomieszczenie do realizacji zadań operacyjno-szkoleniowych w OSP Chociw. Środki zewnętrzne na działalność OSP z terenu gminy Czerniewice w 2017 roku pochodziły z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, Państwowej Straży Pożarnej, Związku OSP RP i budżetu gminy Czerniewice.