27.06.2018 Drukuj

Jubileusz szkoły w Czerniewicach

Zdjęcie główne

21 czerwca br. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół i Przedszkola w Czerniewicach miały miejsce obchody 40-lecia otwarcia obecnego budynku szkoły, połączone z zakończeniem roku szkolnego 2017/2018 dla gimnazjum. Otwarcia uroczystości dokonała Bogusława Włodarczyk, dyrektor Zespołu Szkół i Przedszkola w Czerniewicach. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Małgorzata Birutowicz – wizytator Kuratorium Oświaty w Łodzi, delegatura w Piotrkowie Tryb., Euzebia Piotrowska, Jadwiga Adamowicz, Jerzy Bieniek i Wojciech Sitek – byli dyrektorzy szkoły oraz Dariusz Kowalczyk – wicestarosta powiatu tomaszowskiego, Andrzej Bednarek – wójt gminy Czerniewice, Wiesława Koczywąs – przewodnicząca Rady Gminy Czerniewice, Katarzyna Krakowiak – sekretarz gminy Czerniewice, Marzena Pawelec – skarbnik gminy Czerniewice i miejscowy proboszcz – ks. Adam Kostrzewa. Nie zabrakło emerytowanych nauczycieli, pracowników administracji i obsługi czerniewickiej placówki oraz tych tworzących obecnie Zespół Szkół i Przedszkola w Czerniewicach.

Jubileusz uświetniła część artystyczna, której myślą przewodnią były słowa: ”Życie to jest teatr”, nawiązujące do patrona szkoły Wojciecha Bogusławskiego – ojca teatru polskiego. Przypomniano historię placówki oraz ludzi, którzy ją tworzyli. Następnie gimnazjalistom opuszczającym mury czerniewickiej szkoły wręczono świadectwa i nagrody za najlepsze wyniki w nauce i szczególne osiągnięcia.

Tego dnia na korytarzach wystawiono kroniki klasowe i dawne zdjęcia, które przywoływały wspomnienia zdarzeń, które bezpowrotnie minęły.

Na zakończenie części oficjalnej grono pedagogiczne Zespołu Szkół i Przedszkola w Czerniewicach zaśpiewało utwór Andrzeja Rosiewicza „Czterdzieści lat minęło”.

Ostatnim elementem jubileuszu 40-lecia był poczęstunek, który zorganizowano w Centrum Konferencyjno-Bankietowym „Księżycowy Czar” w Czerniewicach, gdzie oprócz dań smacznej polskiej kuchni przyszedł czas na tort i wspólne wspomnienia.

ZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcie