14.03.2017 Drukuj

Dzień Sołtysa Województwa Łódzkiego w Czerniewicach

Funkcja sołtysa ma wielowiekową tradycję. Sołtys jest dobrym gospodarzem, którego mieszkańcy wsi darzą zaufaniem. Dzień Sołtysa przypada 11 marca, natomiast 12 marca br. w budynku OSP w Czerniewicach zorganizowano Dzień Sołtysa Województwa Łódzkiego. Tego dnia do Czerniewic licznie przybyli sołtysi z 20 gmin województwa łódzkiego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął marszałek województwa łódzkiego. Wśród przybyłych gości znaleźli się przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych i samorządowych. Uroczystość poprowadziła Izabela Stańdo, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Czerniewicach. Przybyłych gości przywitał Andrzej Bednarek, wójt gminy Czerniewice.

Sołtysi wysłuchali historii transformacji funkcji sołtysa od średniowiecza do współczesności. Przypomniano im także o możliwości korzystania z różnych form unijnego wsparcia.

Każdy z sołtysów otrzymał również pamiątkową koszulkę. W części artystycznej wystąpił dziecięcy zespół Voice, działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Czerniewicach oraz zespół ludowy Czerniewiczanie.

Po części oficjalnej uczestników obchodów Dnia Sołtysa Województwa Łódzkiego zaproszono na degustację potraw i napojów regionalnych.

Obszerna relacja z niniejszego wydarzenia pojawi się w czerwcowym numerze gazety samorządowej „Wieści znad Krzemionki”.

ZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcie

Gminny Dzień Strażaka

Dział Bezpieczne gospodarstwo rolne