Dwa bezpłatne szkolenia w tomaszowskim oddziale ZUS – zapraszamy!

Porozmawiajmy o przepisach z zakresu zabezpieczenia społecznego osób pracujących lub prowadzących działalność na terenie Unii Europejskiej – 15 marca

Tomaszowski Oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych organizuje dla wszystkich zainteresowanych bezpłatne szkolenie związane z pracą lub działalnością gospodarczą w krajach Unii Europejskiej.

Tym razem specjalista z Zakładu wyjaśni wszystkim zainteresowanym problematykę związaną z zasadami ustalania ustawodawstwa właściwego w zakresie zabezpieczenia społecznego dla osób wykonujących pracę najemną lub na własny rachunek poza granicami Polski.

Uczestnicy szkolenia dowiedzą się między innymi o:

• regulacjach prawnych w zakresie koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego w krajach Unii Europejskiej
  • podstawowych zasadach ustalania właściwego ustawodawstwa w zakresie zabezpieczenia społecznego
  • warunkach delegowania pracowników
  • zasadach czasowego przeniesienia działalności na własny rachunek na terytorium innego państwa członkowskiego UE.

Szkolenie odbędzie się w środę, 15 marca 2017 roku, od godziny 10:00, w siedzibie Oddziału ZUS w Tomaszowie Maz., ul. Prezydenta Ignacego Mościckiego 40/42 , (budynek A, III piętro, sala konferencyjna). Wszystkich zainteresowanych prosimy o telefoniczne dokonywanie zgłoszeń pod numerem telefonu: (44)  726 36 00 wew. 518, w godz. 8:00 – 15:00.

Wszystko o świadczeniu przedemerytalnym – 17 marca

Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Tomaszowie Mazowieckim organizuje dla swoich klientów kolejne, bezpłatne szkolenie.

Tomaszowski Oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w bezpłatnym szkoleniu poświęconym świadczeniom przedemerytalnym.

• Komu przysługuje prawo do świadczenia przedemerytalnego?
  • Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać świadczenie przedemerytalne?
  • Jakie dokumenty należy dołączyć do wniosku o świadczenie przedemerytalne?
  • Czy można pracować będąc na świadczeniu przedemerytalnym?

Na te i wiele innych pytań związanych ze świadczeniem przedemerytalnym odpowie prowadzący szkolenie specjalista z ZUS.

Szkolenie odbędzie się w piątek, 17 marca br., o godzinie 10:00, w siedzibie tomaszowskiego Oddziału ZUS, ul. Prezydenta Ignacego Mościckiego 40/42, sala konferencyjna (budynek A, III piętro).

Zgłoszenia na szkolenie przyjmowane są  pod numerem telefonu: (44) 726 36 00 wew. 518, od poniedziałku do piątku, w godz. 8:00 – 15:00.

Gminny Dzień Strażaka

Dział Bezpieczne gospodarstwo rolne