02.10.2017 Drukuj

Święto Ziemniaka

30 września odbyło się XII Powiatowe Święto Ziemniaka w Brzustowie – Reymontowskie Wykopki.  W tym roku uroczystość rozpoczęto mszą świętą w kościele parafialnym w Brzustowie z okazji jubileuszu 650 – lecia Brzustowa. Głównym punktem imprezy był jednak konkurs na Reklamę Ziemniaka, do którego przystąpiło 8 reprezentacji KGW. I miejsce zajęło KGW Luboszewy z gminy Lubochnia. Wśród zgłoszonych reprezentacji nie zabrakło przedstawicielek gminy Czerniewice. W tym roku zaprezentowały się panie z KGW Annopol i KGW Teodozjów. W części artystycznej wystąpiły zespoły ludowe: „Królowianie” i „Brzustowianie” oraz Gminny Dziecięcy Zespół Ludowy „Cekinki”. Ponadto zaprezentowali się: „Ciebłowianie”, „Niebowianki”, „Kraśniczanki” i „Dębowianki”. Gwiazdami wieczoru byli: Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie „JAWOR” oraz Grupa INOROS. Organizatorzy zapewnili uczestnikom uroczystości wiele atrakcje, m.in.: wystawę zdjęć, animacje dla dzieci, degustacje potraw ziemniaczanych oraz ognisko z pieczonymi ziemniakami.